Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.07.27
Šventė Kazitiškis
Liepos 24-osios vakarą Kazitiškyje vyko renginys, skirtas Kovo 11-osios 30-čiui paminėti „Prisėskime įkvėpti laisvės'. 

                      
                 Kaip greitai trisdešimt metų praėjo,
                 jau mūsų vaikai, net  anūkai jau paūgėjo.
                 ir vėl mes Lietuvai gėlių vainiką pinam,
                 priklausomais tapti nenorim ir neketinam.
                                   ( L. Ramelienė)
 
 
Kazitiškio bendruomenė ir svečiai rinkosi Kazitiškio parke. Renginio pradžioje nuskambėjo Danutės Gasiūnienės daina ,,Už žalių miškelių" ir žodžiai, skirti šiai šventei:
„Štai mes ir vėl čia, kartu susirinkę paminėti tokią gražią šventę – Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo 30-tį. Laisvė  tai pati didžiausia dovana, tik laisvoje šalyje galime  laisvai bendrauti, keliauti, pamatyti pasaulį. Gerbdami savo tautos istorinę atmintį, stiprūs vienybe ir turtingi išmintimi šiandien visi esame valstybės kūrimo kelyje. Tad dabar giedant Vinco Kudirkos tautišką giesmę, tegul mus visus apima tauriausi jausmai, tegul lydi kilniausios mintys, visa tai mums suteikia laisvė". 
 
 
Sugiedojus tautišką giesmę visus pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, Kultūros ir švietimo skyriaus vyr. specialistė Rasa Juodagalvienė, Kazitiškio seniūnas Drąsutis Jelinskas. Laisvės suolelio atidarymui juostelę perkirpo seniūnas Drąsutis Jelinskas ir vicemeras Juozas Rokas. Padėkota suolelio autoriui kazitiškiečiui Eduardui Veličko. Apie Atkurtą Nepriklausomybę kalbėjo kazitiškietės Apolonija Černiauskienė, Gendrika Sevutienė. Laimutė Ramelienė skaitė  savos kūrybos eilėraštį ,,Šlovė , Tau, Lietuva'. Eiles skaitė jaunieji skaitovai Lukas Padvaiskas, Džordana Taluntytė, Gabrielė Tomaševič, Vilija Čičovaitė, Skaistė Velytė.
 
 
 
                                        „Šv. Ona - duonelės ponia'
 
Neatsitiktinai tautoje sakoma, kad į duris pasibeldė šv. Ona su duona ir uoga. Kaip tokiai dosniai viešniai nenusilenkti. Šv. Onos vardas buvo pagerbtas ir Kazitiškyje. „Būk pasveikinta duonele, visada gardi, skalsi ir maloni, duok Dieve, kad tavęs niekada netrūktų. Taigi būkite pasveikinti visi susirinkę į šviežios duonelės šventę – Onines, būkite pasveikintos mielos Onutės vardo dienos proga". Vicemerui  įteiktas  šviežios duonos kepalas, palinkėta darnos, skalsos, ištvermės. Pasveikintos dvi šventėje dalyvavę Onutės. Kad Onutės ir visi susirinkusieji šį vakarą praleistų nuotaikingai, į svečius atvyko balsingieji dainorėliai ir muzikantai iš Ignalinos. Tai liaudiškos muzikos ansamblis ,,Lanksva', vadovaujamas Vinco Kliuko. Tai  ir grojo, dainavo, trenkė polkas ir valsus iš peties, liejosi nuostabios dainų melodijos. Skambant muzikai, kas šoko, kas dalijosi įspūdžiais, o dar  visų laukė skani žirnienė, kurią virė Lida ir Kęstutis Valkauskai. 
 
 
 
 
Šį vakarą turime kuo pasidžiaugti. Šitiek šviesių minčių pasėta, tiek gerų žodžių pasakyta, tiek skambių dainų sudainuota. Dėkoju visiems, kurie buvote, ačiū šventės rėmėjams ir pagalbininkams: Kazitiškio seniūnui Drąsučiui Jelinskui ir visam kolektyvui, Ignalinos kultūros ir sporto centrui, Ignalinos savivaldybei, Valerijai Aleknienei, Iljai Lisai, Lidai ir Kęstučiui Valkauskams, Jolitai Rimkovienei, Regimantui, Ramūnui, Vitalijui, Dariui, jauniesiems skaitovams, Vandai Jelinskienei, informaciniams rėmėjams – laikraščiams ,,Mūsų Ignalina' ir ,,Nauja vaga', ansambliui ,,Lanksva' ir vadovui Vincui Kliukui, suolelio autoriui Eduardui Veličko, Mantui Bieliauskui ir, žinoma, visiems į šventę atėjusiems.
   
Iksc Kazitiškio padalinio kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė
Danutė Gasiūnienė                                
 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata