Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.07.27
Projektas ,,Atrask Grybėnų kraštą“

Kuo keliautoją gali traukti Grybėnų kraštas? Vienam gali būti smalsu pasivaikščioti po žalią pušyną ir apžiūrėti apvalius žemės kauburėlius, Gedžiūnėlių pilkapiais vadinamus. Kitą sužavės tyvuliuojančių laukų ir Dysnų ežero lopinėlis nuo Kazlupiškio piliakalnio. Trečias labai norės pagerbti režisierių Giedrių Mackevičių ir būtinai aplankyti jo amžinojo poilsio vietą. O didžiausias smalsuolis gal norės pamatyti legendomis apipintą Antakmenės aukų akmenį.


Nuo šiol kiekvienas, užsukęs į Grybėnus, galės lengvai surasti ir susipažinti su šio krašto lankytinomis vietomis. Grybėnų kaimo bendruomenė įgyvendino projektą ,,Atrask Grybėnų kraštą“, finansuojamą programos „Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano“ 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ lėšomis, ir įrengė du stendus: kaimo apylinkių informacinį stendą su žemėlapiu, nuotraukomis bei nuorodomis ir Kazlupiškės piliakalnio stendą. Noras atgaivinti istorinę atmintį skatino ieškoti naujų formų. Informaciniai stendai – viena iš jų. 

 

Įgyvendindama projektą bendruomenė rūpinosi, kad informacija apie šiose apylinkėse lankytinus kultūros paveldo objektus visiems lankytojams būtų prieinamesnė ir aiškesnė. Vietos gyventojai, kraštiečiai, kaimo svečiai ir turistai galės lengvai surasti lankytinas vietas ir aktyviai ilsėtis natūralioje gamtoje. Įgyvendintos priemonės paskatins jaunimą labiau domėtis savo krašto kultūra, istorija, žymiomis ir gimtinę garsinusiomis asmenybėmis. Bibliotekoje, o vėliau ir bendruomenės namuose visi besidomintys galės apžiūrėti ir lankytinų vietų nuotraukų parodą, parengtą iš Dovydo Cicėno ir Dalios Koršul fotografijų.

Bendruomenė projektu „Atrask Grybėnų kraštą“ užbaigė 2019 metais pradėtą informacinių stendų įrengimą prie kultūros paveldo objektų. Jie kiekvienam primins tai, kas įrašyta istorijos puslapiuose.

Grybėnų kaimo bendruomenė dėkoja visiems, prisidėjusiems prie projekto veiklų įgyvendinimo, taip pat Kazitiškio seniūnijai už pagalbą gaminant stendus, Dovydui Cicėnui už puikias fotografijas, Daliai Koršul už surinktą informaciją, dailininkei Deimantei Rybakovienei už meninius sprendimus, Elvyrai Matačiūnienei už projekto vykdymo darbus.

 

Grybėnų kaimo bendruomenės informacija

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata