Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.10.15
Įgyvendintas projektas „Spalvingas gyvenimo ruduo“

Kiekvienas žmogaus gyvenimo tarpsnis savaip žavus, suteikiantis naujų spalvų, atradimų ir nepaisant slegiamos metų naštos, patirtų rūpesčių, norisi pabūti kitoje aplinkoje, susitikti su bendraamžiais, kartu smagiai praleisti laiką, pasidalyti džiaugsmais, kartais gal ir paliūdėti...


Tuo įsitikino lietingą šeštadienio vakarą į vakaronę Grybėnų bendruomenės namus susirinkę kaimo senjorai, kiti bendruomenės nariai. Visus maloniai nuteikė šiltos, jaukios patalpos, vaišių stalas, sklindantys muzikos garsai ir... naujos užuolaidos. Jos įsigytos projekto ,,Spalvingas gyvenimo ruduo“, finansuojamo programos „Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano“ 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ lėšomis. Bendruomenė, įgyvendindama šį projektą siekė turimas patalpas pritaikyti savo narių poreikiams, paversti jaukesne erdve, kurioje smagu būti ir jaunam, ir senam. Taip pat stengėsi burti vyresnio amžiaus žmones bendrai veiklai, skatino Grybėnų kaimo ir aplinkinių kaimų senjorų tarpusavio bendravimą, aktyviai ir turiningai leisti laiką.

Spalis – pagyvenusių žmonių mėnuo, todėl vakaronėje daugiausia šiltų, gražių žodžių buvo skirta jiems. „Esate gražūs savo metų derliumi ir branda, džiaugiamės, kad dalijatės gyvenimiška išmintimi ir patirtimi“, – dėkojo susirinkusiems bendruomenės pirmininkė Jolita Rimkovienė, linkėjo visiems būti stipriems, sveikiems, mylimiems artimųjų ir kad šis vakaras bent trumpam atitolintų kasdienius rūpesčius, rutiną, praskaidrintų nuotaiką.

„Visiems šioje žemėje lemta gimti, bet tik išskirtiniams duota sulaukti senatvės“, – sveikino senjorus seniūnaitė Dalia Koršul linkėjo, kad kaime tamsų vakarą kiekviename name degtų šviesa, ir tokių šviečiančių sodybų tik daugėtų.Grybėniškiams gerą ūpą kėlė, daug džiaugsmingų emocijų suteikė Ignalinos neįgaliųjų draugijos kapela ,,Putinėlis“. Linksmos polkutės, valsai, romantiškos dainos apie gimtinę, jos grožį, bėgantį laiką ir žmogaus gyvenimo trapumą išjudino senjorus padainuoti, patrepsėti ar tiesiog linguojant pritarti. Savos kūrybos eiles kaimynams skaitė Onutė Cicėnienė. Jolita Rimkovienė dėkojo, kad kaimo vyresnieji aktyviai dalyvauja bendruomenės veikloje.

Kiekvienas senjoras apdovanotas gėlės žiedu, labiausiai nusipelnę ir padėkos raštais: Aldona ir Stasys Čepuliai – už darnios bei gražios šeimos pavyzdį, Danutė Janušauskienė – už idėją surengti senjorų vakaronę, bendruomeninę veiklą ir kruopščiai pasiūtas užuolaidas, Teresė Kaubrienė – už toli garsėjančius kraštiečių šventės vaišių stalus, Natalija Baušienė – skaniausią grybienę. Nepamiršti Leonas Janušauskas ir Juozas Baušys talkinęs kabinant užuolaidas, Julius Šalna, Juozas Kaubrys ir kt.

Tą vakarą netrūko skambių dainų, nuoširdžių pokalbių bei juoko, soduose ir daržuose pačių užsiaugintų ar pagamintų vaišių. Stalas buvo ne tik gausus, bet ir išradingas. Kaip nepaminėti Natalijos bulvių košės (aukštaitšiškai „cilcieniumi“ vadinamos) su pačiu tikriausiu rūgpieniu, Teresės ir Jolitos kopūstų troškinio, Danutės rožyčių, Onutės suslėgto puikaus sūrio ar Taisos obuolių pyrago.

Džiaugiamės, kad senjorai turėjo progą susitikti ir pabūti drauge, jaunystę prisiminti, padainuoti, pabendrauti, bent trumpam užmiršti visus rūpesčius.

Elvyra Matačiūnienė,

Grybėnų kaimo bendruomenės narė

 

 

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata

Savaitės klausimas
Ar rūšiuojate atliekas?
Taip
Ne
Nematau būtinybės
Retkarčiais
Rezultatai
Balsų: 93 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą