Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.01.14
Toliau tęsiamos diskusijos dėl elektros lengvatos ir naujų galimybių

Ignalinos, Zarasų rajonų, Visagino savivaldybių merai ne sykį kreipėsi į įvairias šalies institucijas dėl elektros energijos tarifo lengvatos regiono gyventojams 2020 metams. Iš pradžių teikti lengvatą atsisakyta. Tuomet merai dar kartą  kreipėsi į Energetikos ministrą. Merams tarpininkavo Seimo nariai Gintautas Kindurys, Algimantas Dumbrava ir kt. 


Po sudėtingų derybų, Seime svarstant pasiūlymus dėl 2020 m. valstybės biudžeto projekto patikslinimo, iš dalies buvo atsižvelgta į regiono merų reikalavimus, Seimo narių prašymus ir pasiūlymus taikyti 10 proc. mažesnį elektros energijos tarifą Ignalinos ir Zarasų rajonų bei Visagino savivaldybių gyventojams, numatant valstybės biudžete lėšas kompensuoti elektros energijos tiekimo ir skirstymo įmonėms už negautas pajamas dėl elektros energijos tarifo lengvatos. Tam 2020 m. skirta 300 tūkst. Eur.

Ši nuolaida numatyta trims mėnesiams, tačiau derybose su Energetikos ministerija siekiama rasti ilgalaikę galimybę šio regiono gyventojams mažiau išleisti lėšų elektros energijai. Kaip žinia, nuo sausio 1 d. elektra visoje Lietuvoje pabrango. Standartinis tarifas už kilovatvalandę  – 14,9 ct/kWh. Su atkovota nuolaida  – 13,41 cento.

Derybos nesibaigė. Sausio 13 dieną mūsų ir kitų regiono savivaldybių vadovai dalyvavo pasitarime Energetikos ministerijoje ir aptarė galimybę taikyti nuolaidą regiono gyventojams visus 2020 metus. Tačiau ministerija turi kitą siūlymą – perduoti iniciatyvą savivaldybėms, kurios imtųsi įgyvendinti verslo planą, surandant įmonę, galinčią būti elektros energijos tiekėja regiono gyventojams. Siūloma kurti saulės energijos jėgainių parką. Plačiau apie tai bus diskutuojama sausio 17 dieną Visagino savivaldybėje.  

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata