Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.07.31
Kviečiame investuoti Ignalinoje – neatrastų galimybių krašte!

Ignalina – tai tyros gamtos, ramybės ir poilsio uostas, kartu su Strigailiškio ir Palūšės vietovėmis turintis kurortinės teritorijos statusą.  Šis dviejų šimtų ežerų kraštas yra tarsi neatrasta sala, slepianti didelį potencialą:  dar vis neišnaudotas galimybes, perspektyvas ir vidinę jėgą, kuriai būtinas veržlus postūmis. Nauja Ignalinos pradžia siejama su naujais žmonėmis, drąsiomis idėjomis ir ryžtingais sprendimais.    


Ignalinos rajono savivaldybė siekia suaktyvinti naujų darbo vietų kūrimą, verslo plėtrą, investicijų pritraukimą į Ignalinos rajoną. Tuo tikslu neseniai patvirtintas Investicijų pritraukimo ir investuotojų skatinimo Ignalinos rajone tvarkos aprašas (2020 m. liepos 16 d. savivaldybės tarybos sprendimas T-180, parama verslui: /index.php?2776321285). Šis dokumentas taikomas investuotojams, pradedantiems naują ekonominę veiklą,  investuojantiems į turtą ir rajone kuriantiems naujas darbo vietas.  Investuotojai galės kreiptis į savivaldybės tarybą dėl atleidimo nuo žemės, žemės nuomos mokesčio, nekilnojamojo turto mokesčio.

Savivaldybė ieško investuotojų Ignalinoje kurti poilsio, pramogų, sanatorines paslaugas. Mieste, vaizdingose vietose netoli ežerų, yra parengta 11 komercinės paskirties sklypų poilsio ir sveikatingumo paslaugų įmonių (poilsio namų, sanatorijų, sveikatingumo kompleksų ir kt.) statybai. Visa informacija apie šiuos sklypus skelbiama savivaldybės interneto svetainėje (nuoroda: /index.php?2550050175)

Prie Gavio ežero įrengtas mineralinio vandens gręžinys ir numatytas 4,5 ha sklypas sanatorijai  statyti. Sanatorijos šiame regione poreikis tikrai yra. Tą patvirtino ir specialus tyrimas. Į sanatoriją važiuotų žmonės iš Švenčionių, Visagino, Utenos, nes būtent šių miestų gyventojai dabar sudaro didesnę dalį Ignalinos baseino klientų ir pacientų, besinaudojančių Reabilitacijos ir sveikatinimo skyriaus paslaugomis. Savivaldybė įrengė privažiavimą prie sanatorijai skirto sklypo. Jo vieta išties labai gerai parinkta. Čia pat yra vaizdingas Gavio ežeras ir miesto paplūdimys su sporto ir poilsio erdvėmis, netoli – naujas viešbutis. Šalia paplūdimio teritorijos esančiame sklype prie Gavaičio ežero bus pastatyta apie 20 poilsio namelių.

Kompleksiniuose teritorijų planavimo dokumentuose (visos savivaldybės teritorijos ir jos dalių bendruosiuose planuose) teritorijos pramonės plėtrai numatytos Ignalinos ir Dūkšto miestuose bei Didžiasalio ir Vidiškių kaimuose. Ignalinoje pramoninės zonos teritorinė plėtra komplikuota dėl nepalankaus reljefo, bet  potenciali  esamų teritorijų kokybinė plėtra.  Greta Ignalinos esančiose Vidiškėse (už 4 km) sudarytos palankios sąlygos nedidelę taršą generuojančiai pramonei. Dūkšto pramoninė teritorija yra bene palankiausia investicijoms rajone. Tai vietovė prie geležinkelio ir krašto kelio Vilnius–Zarasai.

Savivaldybė suinteresuota, kad Ignaliną garsintų ne tik gamta, ramus poilsis, bet ir kultūros, sporto renginiai, kurie  pritrauktų daugiau dalyvių, žiūrovų ir investuotojų, pasirengusių gerinti infrastruktūrą, mažinti sezoniškumą ir teikti kokybiškas paslaugas. Ignalinoje sportuoti galima visus metus. Čia veikia Lietuvos žiemos sporto centras, baseino ir pirčių kompleksas Sporto ir pramogų centre, įrengtos kelios futbolo aikštelės, paplūdimio tinklinio aikštelės, stadionas, teniso kortai, lauko treniruokliai. Savivaldybė daug dirba siekdama aktyvinti ir išplėsti Lietuvos žiemos sporto centro veiklą.  Šis puikioje vietoje esantis objektas yra vienas didžiausių skaudulių, tačiau su juo siejamos ir didelės galimybės. Ignalinos rajono savivaldybei perėmus savo nuosavybėn VšĮ Lietuvos žiemos sporto centro dalininko turtines ir neturtines teises ir pareigas, bus operatyviau priimami sprendimai dėl šios įstaigos veiklos organizavimo ir pritaikymo savivaldybės poreikiams, sudaromos palankesnės sąlygos verslo ir turizmo plėtrai.

2019 metais pavyko įgyvendinti puikią idėją – sukurti Ignalinos krašto krepšinio komandą „Vilkakalnis“, kuri ryžtingai  kovoja Lietuvos regionų krepšinio lygoje. Didžiausia šios vasaros naujiena – įrengta paplūdimio futbolo aikštė. Tokių Lietuvoje yra vos keletas. Rugpjūčio 1 dieną  naujoje aikštelėje  miesto paplūdimyje vyko 2020 metų  Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato finalinis sezono etapas.

Ilgai merdėjusią Palūšę atgaivino valtinės baras ir festivalis „Galapagai“. Jų koncertai su garsiausiais atlikėjais kiekvieną savaitgalį (mažesniame rate) rengiami ir dabar. Puikias pramogas siūlo „Tiki Inn“, net iš Kaipėdos atvyko „Palūšės piratai“, jauna verslininkė įkūrė naują poilsiavietę, atsidarė trys nauji viešbučiai (Ignalinoje „Milašaitis“, „Like and Library“, netoli Palūšės – „Vila Romnesa“). Įdomias veiklas organizuoja Palūšėje įsikūręs Aukštaitijos verslo centras.

Ignalinos turizmo informacijos centras ypač stengiasi garsinti turistams ne taip žinomą,  istorine ir kultūros paveldo prasme turtingą rytinę Ignalinos rajono dalį. Tai ir senieji kaimai (Mėčionys, Kukutėliai, Katinautiškė), paminklai žymiems kraštiečiams (Augustinui Voldemarui, profesoriams Zigmui Žemaičiui, Česlovui Kudabai), gražios ir unikalios bažnyčios ( Mielagėnų, Tverečiaus, Vosiūnų, Paringio). Šio krašto perlas – Paliesiaus dvaras, kuris pernai  pripažintas patraukliausia  Lietuvos sveikatos vietove. Dvaras garsėja ir savo kultūrine veikla, garsių pasaulio atlikėjų koncertais.

Taigi tikrai yra gražių pavyzdžių. Į Ignaliną grįžta emigrantai, jauni, verslo idėjų turintys ir didmiesčio ritmo išvarginti žmonės, taip pat menininkai, kurie savo iniciatyvomis praturtina kultūrinį gyvenimą. Tikime Ignalina ir jos ateitimi, siekiame, kad tuo patikėtų ir investuotojai.

 

Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata