Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.02.12
Kviečiame pasigrožėti tautiniais kostiumais

Iki kovo 31 dienos  Ignalinos krašto muziejuje eksponuojama paroda, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui.


„Tautinis kostiumas – graži ir nesenstanti mada. Lietuvių kostiumas senosiose nuotraukose“, - taip pavadinta Lietuvos nacionalinio muziejaus Ignalinon atvežta paroda. Kiekvienais metais ji aplanko vis kito Lietuvos etnografinio regiono muziejų. Parodoje eksponuojama 13 tautinių kostiumų iš Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos, Žemaitijos. Kostiumų ekspoziciją papildo XIX amžiaus pabaigos – XX amžiaus pirmos pusės nuotraukos iš nacionalinio muziejaus Ikonografijos rinkinio.

Tautinis kostiumas - šventinė apranga, šiandien jį dažniausiai gali pamatyti kaip folkloro ar liaudies šokių kolektyvų narių aprangą. Vienas kitas lietuvis apsirengia tautinį kostiumą ypatingomis progomis, norėdamas pabrėžti tautiškumą, perteikti savo protėvių išugdytą aprangos grožio sampratą, išreikšti pagarbą senosios kultūros vertybėms. Reikia tikėtis, kad tai nebus vienetiniai atvejai ir lietuviui tai taps gražia pareiga minint valstybines šventes pasipuošti tautiniu kostiumu. Kviečiame aplankyti parodą ir pasigrožėti nuostabiais mūsų kultūros ženklais.

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata