*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
lt en
Facebook Instagram

Savaitės akcentai

Savaitės akcentai

- Praėjusią savaitę inicijavote švietimo įstaigų vadovų pasitarimą, kuriame buvo aptartas ugdomosios veiklos stebėjimas rajono mokyklose. Kas paskatino pokalbį ta tema?

- Švietimo srities teisės aktai įpareigoja tiek savivaldybės, tiek mokyklos lygmeniu vykdyti ugdymo proceso stebėseną, užtikrinti ugdymo kokybę. Jau yra tapę įprasta, kad mokytojo, siekiančio aukštesnės kvalifikacinės kategorijos, pamokas stebi ir vertina tiek kuruojantis mokyklos vadovas – direktorius arba pavaduotojas ugdymui, tiek savivaldybės švietimo padalinio specialistas. Dažnai mokyklose praktikuojamas pamokų stebėjimo metodas „Kolega – kolegai“, vedamos atviros pamokos.

Pamokų stebėjimas kaip pedagoginės veiklos priežiūra yra tikslinga veikla, planuojama mokslo metams. Tačiau ir švietimo įstaigų vadovai patvirtina, jog gali būti ir tokių atvejų, kai, reaguojant į situaciją, prireikia ir neplaninio stebėjimo, taip pat pasitaiko, kai pamokos stebimos, pačiam mokytojui paprašius, siekiant išspręsti vienokią ar kitokią problemą. Norėtųsi, kad tai vyktų sklandžiai ir niekam nesukeltų streso.

- Kita vertus, stebimi darbuotojai jaučiasi labiau kontroliuojami, gali kilti tam tikros emocinės įtampos. Kaip to išvengti? Kaip reaguoja į stebėtoją mokiniai? O galbūt būtų geriau pamokas stebėti ne kontaktiniu, o nuotoliniu būdu – nematydami pašalinio asmens klasėje, mokiniai elgtųsi natūraliau? Kokio pamokų stebėjimo norėtų patys mokytojai?

- Apie tai r buvo kalbėta susitikime, akcentuojant principą „Mažiau streso, daugiau – naudos“. Vykusi diskusija, manau, paskatins temą vystyti plačiau. Į šiuos ir kitus klausimus, susijusius su pamokų stebėjimu, dar sieks atsakyti mokytojų bendruomenės, diskutuodamos savo mokyklose. Gruodžio mėnesį vyksiančiame mokyklų vadovų pasitarime bus aptartos ir apibendrintos mokytojų bendruomenių išsakytos įžvalgos ir priimti susitarimai, kad pamokų stebėjimas būtų kuo naudingesnis visiems, dalyvaujantiems šiame procese.

- Jau šią savaitę Jūs ir savivaldybės administracijos Urbanistikos ir infrastruktūros skyriaus atstovai susitikote su UAB „Meleksas“ vadovu Ričardu Puodžiuku. Tai buvo dalykinis susitikimas?

- Pirmiausia, tai buvo pirmas mano susitikimas su naujuoju bendrovės vadovu, tad išreiškiau viltį, kad ir ateityje vykdysime  bendrus projektus, rasime bendrą kalbą. Apskritai, „Meleksas“ yra viena iš tų bendrovių, kuri rajone atlieka nemažai melioracijos darbų, tvarko kelius. Ir šiuo metu šios bendrovės darbininkai atlieka paprastojo remonto darbus Tverečiaus Česlovo Kudabos gatvėje, Ignalinos Sodų gatvėje. Aptarėme problemas, kylančias dėl tiekėjų.

Tą pačią dieną susitikau ir su UAB „Šilinė“ generaliniu direktoriumi Vidučiu Mateliu. „Šilinė“ šiuo metu visose seniūnijose atlieka žvyravimo, greideravimo darbus. Domėjausi darbų eiga, kalbėjomės apie darbų atlikimo terminus.

- Šiandien – paskutinis rudens penktadienis. Iškritęs sniegas artina žiemą, o kartu ir didžiąsias metų šventes. Nenorėčiau skubinti laiko, bet vis dėlto – gal ką šventiškesnio?

- Iš tiesų, gruodžio mėnesį suaktyvėja kultūrinė pasiūla. Šventės artėjimą paskelbs kitą penktadienį vyksianti Kalėdų eglės įžiebimo šventė Ignalinoje. Norime, kad vaikai ir ne tik jie, pasidžiaugtų švente ir bendravimu vienų su kitais. Turiu gerų naujienų ir praktiškiems žmonėms. Žinau, kad jau išduota per dvidešimt leidimų prekybininkams, tad turėsime gausų prekybininkų būrį. Palangiškiai žada atvežti gintaro ir vardinių suvenyrų, širvintiškiai – odos ir vilnos gaminių, prekybininkai iš Švenčionėlių pasiūlys kavos, vaflių, kitokių skanėstų, Panevėžio rajono Radviliškių kaimo kepyklėlė – daugelio jau pamėgtų pyragų, kauniečiai – žaislų, dovanų, siuvinėtų tekstilės gaminių. Prekiaus uteniškiai, pamatysim ir prekiaujančius ignaliniečius. Bus duonos, mėsos, žuvies produktų, tautodailės gaminių, pramoninių prekių.

- Ir viskas rikiuosis aplink šventės jau laukiančią eglutę Laisvės aikštėje?

- Taip, šventė bus visiems – ir švenčiantiems, ir perkantiems. Bet kokiu atveju, Kalėdos turi ateiti į kiekvienus namus. Nebūkim Kalėdų vagys. Tik piktas žaliaplaukis Grinčas, turintis dviem dydžiais mažesnę širdį, nekenčia Kalėdų ir vis kėsinasi jas pavogti iš miestelio gyventojų. Ignalina neleis pavogti Kalėdų! Ji turės šią ir daug kitų gražių žiemos švenčių.  

- Kokių?

- Gruodžio renginių pasiūla išties labai plati ir įvairi. Bus spektaklių, koncertų, kino peržiūrų, šou. Ir net cirkas atvažiuos! Į šiuos renginius pakvies Ignalinos rajono kultūros centras. Juda ir jo padaliniai, jau kviečiantys į edukacinius užsiėmimus, vakarones. Kalėdinės eglutės bus puošiamos ir rajono seniūnijose. Susitinku su seniūnais, seniūnijose gyvenančiais – visi ilgisi šviesos ir bent kokios šventės šiame trumpiausių dienų, ilgiausių naktų laike.

Nebūtina laukti gruodžio. Dar šiandien Ignalinos rajono kultūros ir sporto centre vyks Ignalinos rajono geriausių sporto apdovanojimų renginys. Bus pagerbtas geriausių moksleivių sportininkų penketukas, apdovanojimai įteikti merginų futbolo komandai, padėkota tiems, kas nusipelnė rajono sportui. Laukiame atvykstant į Ignaliną Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Vydo Gedvilo, kuris turėtų įteikti apdovanojimus nusipelniusiems Ignalinos krepšininkams. Taigi šiandien įsimintina diena sportuojantiems, o štai rytoj Ignalinoje į „Kaimynų teatrų“ šventę kviečiami teatro mylėtojai.

- Kolektyvai irgi imasi iniciatyvų. Plačiai pasklido žinia, kad Ignalinos gimnazija savo mokiniams atveža garsųjį virtualios realybės filmą „Angelų takais‘ ir leisis į pažintį su 60 daugeliui gerai žinomų ir lengvai atpažįstamų Konstantino Čiurlionio paveikslų. Tai galimybė bent 25 minutes atsiriboti ir pabūti šviesoje. Projektas, 2018 metais sužavėjęs Venecijos kino festivalio auditoriją, 2019 metais Jungtinėje Karalystėje pelnęs prestižinį už pasiekimus mene ir technologijose skiriamą apdovanojimą „Lumen Prize for Art and Technology“, 2020 metais –„Sidabrinės gervės“ Profesinės meistrystės apdovanojimą, kaip tas kalnas: pats ateina pas Mahometą...

- Labai gerai, kad mokiniams trumpinamas kelias link gražių potyrių, taip, tam tikra prasme, mažinant atskirtį, suteikiant galimybę pamatyti tai, kuo puikuojasi Vilnius, Kaunas. Esame pasienio zonos, bet ne kultūrinio pakraščio gyventojai.

Apskritai, džiaugiuosi gimnazijų potencialu. Praėjusį savaitgalį lankiausi Didžiasalyje, kur vyko vakaronė „Mes – pasienio vaikai“. Puikus renginys, ugdantis jaunimo bendrystę ir patriotiškumą.

- Nors kalbėjome apie artėjančias šventes, jų šurmulį ir nešamą džiaugsmą, sekmadienį juk degsime Advento vainike pirmąją žvakę.

- Tai tepaskatins tarpusavio supratimą, nusiraminimą, taiką šeimose, kolektyvuose, visame pasaulyje. Advento prasmė juk irgi – šviesos, džiaugsmo atėjimas, laukimas. Malda, atgaila ir pasninkas, kas siejama su Adventu, dar niekam nepakenkė, bet net Advento vainike viena žvakė – Džiaugsmo. O ir pirmasis Advento sekmadienis juk su Vilties žyme. Nepaleiskim jos.

- Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Vida Gasparavičienė