*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
lt en
Facebook Instagram

Ignalina – tai tyra gamta, smėlėti pušynų takeliai, ežerų ežerėlių supamas baltos lelijos grožis. Tai sporto ir turizmo dvasia pripildytas jaukus miestas, pradėjęs kurtis ir augti 1866 metais, nutiesus geležinkelį Peterburgas – Varšuva. Romantiškai Ignalinos vardo atsiradimą aiškina legenda, kurioje pasakojama apie kunigaikščio Budrio dukters Linos ir kryžiuočių belaisvio Igno meilę.

Ignalina – kurortinė teritorija. Čia puikios sąlygos ilsėtis ir sportuoti visais metų laikais. Mieste daug poilsiui ir sportui pritaikytų erdvių,  yra pramogų parkas “Žuvėdra” su ilgiausiu Lietuvoje skrydžiu per ežerą. Ignaliniečiai ir svečiai džiaugiasi puikiu sporto ir pramogų centru, Reabilitacijos ir sveikatinimo skyriumi.  

Žiemos pramogų mėgėjus vilioja Lietuvos žiemos sporto centras, kur įrengtos keturios kalnų slidinėjimo trasos, veikia keltuvai, sniego gaminimo sistema, snieglentininkų parkas. Centre  kasmet organizuojami slidinėjimo, biatlono, kalnų slidinėjimo čempionatai ir varžybos. Vasarą galima pasimaudyti ežere, paplaukioti valtimis, vandens dviračiais, išbandyti 7,5 km ilgio riedučių trasą, pažaisti krepšinį, tenisą. Centro ir jo apylinkių panorama atsiveria užlipus į apžvalgos bokštą. Kraštą garsina ir Ignalinos aerodromas. Čia organizuojami Lietuvos ir Europos ultralengvųjų orlaivių čempionatai, vyksta kiti renginiai.

Ignalinos rajone tyvuliuoja daugiau nei 200 ežerų, trečdalį teritorijos užima miškai. Kraštą garsina  Aukštaitijos nacionalinis parkas,  jo nuostabūs kraštovaizdžiai.  Parko širdimi vadinamas Palūšės kaimas, besiglaudžiantis prie  gražuolio Lūšių ežero. Čia dažniausiai prasideda visi turistiniai  žygiai ir vandens maršrutai. Nė vienas Lietuvos rajonas neturi tokių puikių gamtinių sąlygų plėtoti vandens turizmą. Vandens keliu – ežerais ir juos jungiančiomis upėmis bei upeliais – galima pasiekti net Baltijos jūrą.

                                                   

Ignalinos rajone stūkso  vienos iš aukščiausių Lietuvos viršukalnių: Būdakalnis bei Nevaišių kalva, puikų šešių ežerų kraštovaizdį atveria Ladakalnis, pušynų ir ežerynų vaizdais pasigėrėti kviečia šalia Ginučių esantis apžvalgos bokštas, praeitį mena etnografiniai kaimai, piliakalniai, vandens malūnai. Bene įdomiausias Ginučių vandens malūnas. Technikos paminklas su įdomia ekspozicija taip pat pritaikytas ir romantiškam poilsiui. Minčios girios pakraštyje, Stripeikių kaime, įsikūręs vienintelis Lietuvoje Senovinės bitininkystės muziejus.

           

                                     

Įdomus Dūkšto seniūnijos Rojaus kaime veikiantis žymaus pomologo Adomo Hrebnickio muziejus. Unikalus ir Linkmenyse esantis vienintelis toks Lietuvoje Plaktukų muziejus. Gražios  senosios Ignalinos krašto bažnyčios. Ne tik Palūšėje, bet ir Mielagėnuose, Tverečiuje, Kazitiškyje, Linkmenyse, Paringyje, Rimšėje... 

                                                   

Senovės dvasią saugo poilsiui, kultūrinei ir socialinei veiklai pritaikyti Paliesiaus, Meikštų dvarai. Baltarusijos pasienyje tyvuliuoja įspūdingai atrodantys Birvėtos tvenkiniai, Tverečiuje galima aplankyti profesorių  Česlovo Kudabos, Zigmo Žemaičio atminimo vietas, Dysnoje – Pirmosios Lietuvos Vyriausybės Pirmininko Augustino Voldemaro gimtinę, Didžiasalyje – „Ryto“ gimnazijos kraštotyros muziejų.