*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
lt en
Facebook Instagram
Ką reikia žinoti apie gyvenamosios vietos deklaravimą?
 
 
Tinkamai deklaruoti savo gyvenamąją vietą svarbu kiekvienam gyventojui. Tai galima padaryti keliais būdais: internetu prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų portalo www.epaslaugos.lt, Registrų centro savitarnos www.registrucentras.lt/savitarna/ arba atvykti į seniūniją, kurios teritorijoje deklaruojama gyvenamoji vieta.

Deja, vis dar susiduriama su netikslių gyvenamosios vietos duomenų problematika. Registrų centro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 150 tūkst. gyventojų, kurių deklaruotas gyvenamosios vietos adresas yra netikslus. Neatnaujinti ar netikslūs duomenys gali apsunkinti juos naudojančių institucijų ar įmonių darbą, o taip pat ir gyventojų galimybes gauti įvairias paslaugas.

Kodėl svarbus tikslus jūsų gyvenamosios vietos adresas?

Deklaruotos gyvenamosios vietos adresus savo veikloje naudoja Lietuvos paštas, pagalbos tarnybos ir viešos institucijos. Jeigu adresas netikslus, galite susidurti su šiais nesklandumais:

  • Nepasieks laiškai, siuntos ar kita jums svarbi informacija (susijusi su pensijomis, pensininko pažymėjimais, išmokomis, kaimyninių teritorijų statybos planais ir kt.);
  • Medikai ar ugniagesiai gali užtrukti ieškodami nelaimės vietos;
  • Nepasieks svarbūs kitų institucijų (pvz., teismų, antstolių, policijos ir kt.) laiškai.

Kodėl adresas gali būti netikslus?

  • Keitėsi gyvenamųjų vietovių ribos;
  • Atsirado arba keitėsi gyvenviečių pavadinimai;
  • Keitėsi pastatų ar patalpų numeracija;
  • Pastato adreso nėra Adresų registre arba Nekilnojamojo turto registre;
  • Nesutvarkyti paveldėjimo dokumentai;
  • Kitos priežastys.

Kaip ir kur deklaruoti savo gyvenamąją vietą?

Prašymai deklaruoti gyvenamąją vietą ar patikslinti deklaruotos gyvenamosios vietos duomenis yra teikiami vietos seniūnijai arba internetu: per Elektroninių valdžios vartų portalą www.epaslaugos.lt bei Registrų centro savitarną www.registrucentras.lt/savitarna/.

Ignalinos rajono seniūnijų kontaktai skelbiami čia: https://ignalina.lt/savivaldybe/struktura-ir-kontaktine-informacija/seniunijos/99 

Seniūnijos registruoja asmenų, pakeitusių gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, atvykusių bei išvykstančių iš Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaracijas, tvarko gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, taiso, keičia ir naikina deklaravimo duomenis, išduoda pažymas apie deklaruotą gyvenamąją vietą ir šeimos sudėties pažymas, kai jas reikia pateikti aukštosioms mokykloms ir kitoms švietimo įstaigoms dėl socialinių garantijų. 

Asmenys gyvenamąją vietą turi deklaruoti per vieną mėnesį nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką ar gyvenamosios vietos pakeitimo Lietuvos Respublikoje. Nepilnamečių gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai (įtėviai), globėjai (rūpintojai) arba kiti teisėti atstovai.

Raginame Ignalinos rajono gyventojus tinkamai deklaruoti savo gyvenamąją vietą!

Daugiau:

Parengta pagal Registrų centro informaciją