*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
lt en
Easy read Sign language
Paieška
Facebook Instagram

Gimnazijų įvertinimas

Gimnazijų įvertinimas
Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazija ir Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija buvo įvertintos už atsakingą požiūrį į darnų vystymąsi – abiem mokykloms suteikta pirmoji tvarumo bruknė pagal Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros darbotvarkę „Tvari mokykla 2030“. Tai – svarbus pasiekimas, rodantis, kad mūsų rajono ugdymo įstaigos ne tik kalba apie tvarumą, bet ir žengia realius žingsnius siekdamos kurti draugiškesnę aplinką bei ugdyti atsakingus mokinių įpročius.
 
Darbotvarkė „Tvari mokykla 2030“ kviečia mokyklas įsivertinti ir kryptingai planuoti savo veiklas tvarumo srityje. Vertinamos tokios sritys kaip išteklių tausojimas, judumas, bendruomenės įtraukimas, kultūros ir gamtos paveldas, saugumas ir sveikata, poveikio aplinkai mažinimas, viešosios erdvės bei vietovių ryšiai. Pagal pasiekimus mokykloms suteikiamos trys pakopos: pirmoji – kai žengiami pirmieji žingsniai tvarumo link, antroji – kai jau matomi nuoseklūs pokyčiai ir stipri bendruomenės įtrauktis, o trečioji – kai tvarumas tampa neatsiejama mokyklos veiklos dalimi ir ji tampa sektinu pavyzdžiu kitoms.
 
Šiuo metu Lietuvoje daugiau kaip 200 mokyklų yra pasiekusios pirmąją pakopą, tarp jų – ir abi Ignalinos rajono gimnazijos. Tai rodo, kad mūsų bendruomenės atsakingai vertina savo veiklą, įtraukia mokinius, mokytojus bei tėvus į įvairias iniciatyvas ir planuoja tolimesnius žingsnius, siekdamos aukštesnių rezultatų.
 
Gauta pirmoji tvarumo bruknė – tik pradžia. Abi gimnazijos toliau planuoja veiklas, kurios padės mažinti poveikį aplinkai, skatinti sąmoningą vartojimą bei ugdyti jaunąją kartą, pasirengusią kurti tvarią ateitį.
 
Švietimo ir kultūros skyriaus informacija