*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
lt en
Facebook Instagram

Gimnazistai dar kartą „matavosi“ profesijas

Gimnazistai dar kartą „matavosi“ profesijas

Turbūt nėra žmogaus, kuris nebūtų svarstęs, kuo norėtų būti, kokią profesiją norėtų ar galėtų pasirinkti. Atsakyti į šiuos klausimus dažnai nelengva ir atsakymų ieškoma ilgai, tad geriausia tai pradėti dar mokykloje. Niekam ne paslaptis, kad dažniausiai profesijos pasirinkimui įtaką daro tėvai. Todėl Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras jau aštuntus metus inicijuoja visuotinę atvirų durų dieną tėvų darbovietėse „Šok į tėvų klumpes“. Prie šios iniciatyvos šeštą kartą  prisijungia ir ignaliniečiai.

Birželio 10 d. visi 5–III klasių Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos mokiniai „matavosi“ profesijas ir stengėsi kuo daugiau apie jas sužinoti. O būdai tai padaryti įvairūs: 5–6 klasių mokiniai rinko informaciją apie svajonių profesiją ir ją pristatė klasės draugams, aptarė su vadovėmis, vyresnieji mokiniai, norintys daugiau sužinoti apie savo tėvų profesiją, pasirinko šešėliavimą ir visą dieną stebėjo, kaip dirba tėvai.

Dar vienas būdas pažinti profesijas – apsilankymas Ignalinos miesto ir rajono įmonėse ir įstaigose. Šį būdą pasirinkę mokiniai iš anksto pasiskirstę į grupes lankėsi Ignalinos rajono savivaldybėje, Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, ligoninėje, Miškiniškių kaimo turizmo sodyboje, Limino medelyne.                     

Savivaldybėje apsilankę mokiniai susitiko su meru Justu Rasiku, bendravo su administracijos direktoriaus pavaduotoja Lina Gladkauskiene, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackoniene, vyr. specialiste, mero sekretore Renata Labutiene. Meras papasakojo apie tarybos ir administracijos darbą, priimamus sprendimus, biudžeto planavimą ir įgyvendinimą, apie politikų ir valstybės tarnautojų darbą ir atsakomybes, kasdienes ir gana neįprastas veiklas, aprodė administracijos kabinetus, posėdžių salę, kurioje vyksta rajono tarybos posėdžiai,  atsakė į mokiniams kilusius klausimus, o išlydėdamas įteikė didelį maišą saldainių.  

Viešnagės Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje metu suaugusių vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja  Virginija Mesropian mokiniams pristatė įstaigos struktūrą, papasakojo apie aktyviai vykdomą projektinę veiklą. Gimnazistai sužinojo apie  bibliotekos lėlių teatrą, čia organizuojamas parodas, apžiūrėjo naujausios literatūros lietuvių ir anglų kalbomis fondą,   sensoriniame kambaryje mėgavosi spalvomis, vaizdais ir ramybe.

Tie, kurie pasirinko apsilankymą Miškiniškių kaimo turizmo sodyboje, pasimėgavo kelione miško keliukais ir buvimu gryname ore, susipažino su kaimo turizmo veikla, gyvenimo atokioje  sodyboje trūkumais ir privalumais, sužinojo, kad ir atokiame  miško kampelyje veikia bevielis internetas ir kiti patogumai. Visiems įspūdį paliko laisvai besiganančios ožkos.

Apsilankę Ignalinos rajono ligoninėje mokiniai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie čia teikiamas sveikatinimo paslaugas, apžiūrėjo kineziterapijos salę, perlinę vonią, masažo kambarį, pakvėpavo druskų prisotintu oru halokameroje.

Limino dekoratyvinių augalų  medelyne gimnazistus pasitiko mielas šunelis ir malonus mažosios bendrijos vadovas Edgūnas Kiminius. Šiame medelyne auginama daugiau nei 500 rūšių ir formų augalų, o internetu užsakyti medelyno augalai pasiekia įvairias Europos Sąjungos šalis. Gimnazistai ne tik grožėjosi dekoratyviniais augalais, bet ir domėjosi medelyno veikla, darbuotojų darbo sąlygomis, medelynui reikalingų specialistų rengimu Lietuvos mokslo įstaigose. Medelyno šeimininkas papasakojo ir apie taikomas naujoves, apie tai, kaip rūpinasi darbuotojų komanda.

 Grįžę į gimnaziją mokiniai aptarė savo įspūdžius ir pristatė juos specialiai įrengtame  stende.

Gimnazijos informacija ir nuotraukos