*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
lt en
Easy read Sign language
Paieška
Facebook Instagram

Mero susitikimai

Mero susitikimai

Susitikime taip pat dalyvavo seniūnas Drąsutis Jelinskas, vicemerai Vaidotas Židanavičius ir Imantas Umbražiūnas, mero patarėjas Darius Lukoševičius, savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas.

Kazitiškio seniūnas Drąsutis Jelinskas padėkojo gyventojams už aktyvų dalyvavimą ir paramą dalyvaujamiesiems projektams, pabrėždamas bendruomenės indėlį į seniūnijos gerovę. Seniūnija pernai prižiūrėjo 125 km kelių, 8 ha žaliųjų plotų ir 44 kapines. Per ataskaitinį laikotarpį seniūnijoje gimė 2 vaikai, mirė 32 asmenys.
 
Meras išskyrė Ignalinos rajono, ypač Kazitiškio seniūnijos, pramonės įmonių indėlį į ekonomiką, paminėdamas „Idavang“, „Legra“ ir saulės elektrines. Meras džiaugėsi Tarybos veikla, patvirtinusia 340 sprendimų projektų (atmesti tik 6), ir pabrėžė investicijas į komunalines paslaugas, tokias kaip UAB „Kompata“ įsigyta nauja technika bei „Šilumos tinklų“ savarankiškas atsinaujinimas. Paminėtas nemokamas vežimas vietinio susisiekimo maršrutais, kuriuo džiaugiasi gyventojai.
 
Sveikatos apsaugos srityje pasidžiaugta ligoninės sujungimu su poliklinika, gautomis investicijomis kapitaliniam terapinio skyriaus remontui. Švietimo sektoriuje Ignalinos gimnazija per metus pakilo iš 52 į 12 vietą pagal pažangumą, pabrėžta stipri būrelių veikla.
 
Šiais metais bendruomenėms skirta 103 000 Eur Dalyvaujamojo biudžeto lėšų, o nuotekų įrenginių išlaidos bus kompensuojamos po 1000 Eur. Savivaldybės 30 milijonų Eur biudžete didžiausia dalis teko socialiniam sektoriui (23%), taip pat švietimui, kultūrai ir bibliotekoms, kurios pasižymėjo itin aktyvia veikla. Savivaldybė toliau skatins pilietiškumą ir atsakingą renginių vykdymą.
 
Turizmo infrastruktūra bus aktyviai plėtojama: planuojamas Palūšės–Ignalinos tako įrengimas, Ignalinos miesto ir Palūšės  paplūdimių sutvarkymas, Paplovinio ežero tilto renovacija ir kt. projektai.
Gyventojai pasidžiaugė, kad mero ataskaita, palyginus su pernai metais, labai patobulėjo ir jiems atrodo, kad meras ,,paaugo" savo darbe. Kitas žmogus nuogastavo, kad kaimuose labai mažėja gyventojų.  
 
 
Vida Keperšovienė
Ignalinos rajono savivaldybės administracijos
Kazitiškio seniūnijos vyresnioji specialistė