*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
lt en
Facebook Instagram

Padėtis rajono keliuose

Padėtis rajono keliuose

Kadangi iškritęs sniegas kelia nerimą vairuotojams ir pėstiesiems, teiravomės, kokia padėtis seniūnijose, kokia vietinės reikšmės kelių būklė. Apie tai pasakoja seniūnai.

Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius:

- Seniūnija valo 70 kilometrų kelių. Didesnių problemų kol kas neturėjom. Vakar, tiesa, iki Rizgūnų, Strakšiškės, Lepšių kaimų neprivažiavo autoparduotuvė. Gal kiek nepagalvojom, nes vakar valėm kelius Kančiogino pusėn. Bet apskambinom tų kaimų gyventojus, klausėm, ar ko nors skubiai netrūksta. Žmonės situaciją supranta. Šiandien link minėtų kaimų kelias nuvalytas, autoparduotuvė atvažiuos, gyventojai bus aprūpinti būtiniausiomis prekėmis, maisto produktais.

Kol kas apseiname savo jėgomis, ūkininkų į pagalbą nekvietėm. Jei snigs, esame pasirengę dirbti ir savaitgalį.

Dūkšto seniūnas Antanas Šakalys:

- Sulaukėm keturių skambučių. Žmonės iš Gerkonių, Didžiasalio, Moliakalnio ir Vėderinių kaimų teiravosi, kada bus valomi keliai iki jų kaimų. Greičiausiai, laukia savaitgaliui svečių. Seniūnija rūpinasi kone šimtu kilometrų kelių, tad vakar jau nuo ankstyvo ryto į kelius išvažiavo du traktoriai: seniūnijos ir mums talkinančio ūkininko Martyno Trapnausko.

Pagrindinius kelius nuvalėm, šiandien technika darbuojasi ne tokio intensyvumo keliuose. Valome kelius iki senelių namelių.

Laikinai vykdanti Didžiasalio seniūno pareigas Nina Keturkienė:

-  Vakar sulaukėme skambučių iš Vilėkų, Kaubriškės, Naujosios Katinautiškės kaimų su prašymai nuvalyti kelius. Pasitelkėme techniką, tad šiandien ten viskas nuvalyta. Seniūnijos dispozicijoje – apie 70 kilometrų kelių. Žiemą juos valo traktorininkas Lionginas Dašukas. Jau kvietėmės į pagalbą ir Ligmantą Menčinską su sava technika.

Buvo skambutis iš Vilniaus. Vilniečiai, nusipirkę sodybą Aklių kaime, domėjosi galimybe nuvalyti iki jos kelią. Paaiškinau, jog kelio iki jos nėra, o seniūnija mokamų paslaugų neteikia, nes tam neturi ir galimybių. Patariau žmogui, kur kreiptis, kad savaitgalį jis galėtų apsilankyti savo sodyboje.

Didesnių problemų kol kas neturėjome.

Linkmenų seniūnas Jonas Alekna:

- Sulaukėm skambučių iš visų seniūnijos kampų. Pagalbos šaukėsi Stripeikiai, Krivasalis, Kazimieriškė, Antalksnė. Kai kur važiuojame valyti sniego nuo kelių, kuriuos valėme prieš keletą dienų. Sninga juk. Stengiamės su sniegu lenktyniauti. O žmonės nekantrūs.

Ten, kur yra neatidėliotinas poreikis, skubame pirmiausia. Ir šiandien valėme kelius į Rukšėnų, Kauneliškio kaimus, kur reikėjo aplankyti ar išvežti į polikliniką ligonius.

130 kilometrų kelių, kuriuos prižiūri seniūnija, vienam seniūnijos traktorininkui Donatui Brukštui nėra lengva nuvalyti – visur vienu metu juk negali būti. Šiandien kvietėmės talkon pagal sutartį įsipareigojusią mums talkinti Ignalinos kelių tarnybą, bet jiems net kelią į Strigailiškį reikia rodyti...

Reaguojame į visus skambučius, vykstame pagal visus iškvietimus, pirmiausia, žinoma, ten, kur yra neatidėliotini reikalai.

Ignalinos seniūnas Jonas Polita:

- Sulaukiau skambučių iš visų seniūnijos pašalių. Kartais žmonėms atrodo, kad jei nepaskambins, tai jokia technika iki jų kiemo per visą žiemą neatvažiuos. Mūsų seniūnija kelių valymo prasme problematiška – labai plati, išmėtyta aplink visą Ignalinbą. Kelių, kuriuos prižiūrime, net 150 kilometrų. Mūsų traktorininkas Vidmantas Bartasiūnas darbą pradeda dar neprašvitus, o baigia darbuotis jau sutemus. Kai striuka, kviečiamės į pagalbą mums talkinantį Valdą Kamarauską, bet jį kiek pasaugau, kreipiuos tik tada, kai būna neatidėliotinas reikalas. Rūpinamės, kad keliai nebūtų kliūtis greitosios pagalbos automobiliams, mokykliniams autobusėliams. Vakar darbavomės keliuose link Rimašių, Antagavės, Pavajuonio, Bėčiūnų. Nenorime, kad dėl mūsų kaltės vaikai nepasiektų mokyklos, ligoniai - poliklinikos.

Šiaip sniegas purus, bėdų pridarytų, jei imtų pustyti. Bet šiandien sniegas limpa, tad kelius valantis traktorius juda lėčiau. Stengsimės, suksimės. Klausau sinoptikų prognozių, su baime laukiu pirmadienio. Linkiu traktorininkas sveikatos, jų technikai – taip pat.

Mielagėnų seniūnas Adas Trakymas:

- Situacija šiomis dienomis tikrai įtempta. Žmones išgąsdino pirmosios pusnys keliuose. Skambino iš Kalninės, Ryžiškės, Kėriškės, kitų seniūnijos kaimų. Kelius valome dviem traktoriais. Mūsų traktorininkas Alvydas Misiūnas jau atmintinai žino tuos kone 80 kilometrų, priklausančių seniūnijai. Šiomis dienomis jam talkina pagal sutartį dirbantis Arūnas Patiejūnas. Kol kas situacija valdoma, bet juk matot – sninga.

Kazitiškio seniūnas Drąsutis Jelinskas:

- Turim daugiau nei 100 kilometrų kelių ir vieną dirbantį traktorininką, Jau šiandien mūsų Giedrius Damošius valė kelius Čepiejuose, Žeimiuose, Tartoke, Vardžiukiemy, šiuo metu darbuojasi  Grybėnuose, dar tikisi nuvalyti kelius į Gedžiūnėlius, Navikus, Petrikonis, Bajorus. Skambučių sulaukėme iš  Žaliosios, Dvarnapolės, Jakėnų... Bet sniegą valančiu traktoriumi per dieną į Vilnių nenuvažiuosi. O dar per abi puses reikia valyti. Trečdalį iš prižiūrimų kelių per dieną įveikiam.

Skubam ir ten, kur esame dėl kokių nors priežasčių kviečiami skubos tvarka. Bet nei autoparduotuvė, nei pašto darbuotojai mums dar nesiskundė, taigi keliai pravažiuojami. Jei bus striuka, kviesimės talkon kelininkus, bet jie, deja, neskuba mums pagelbėti tol, kolsavų, jiems priklausančių kelių nenuvalo.

Bėda dar ir ta, kad tiesiog žmogiškai patalkininkaujam ir atokių sodybų gyventojams, pravalom kelius, kurie į tą šimtą kilometrų nepatenka. Bet jei žmogui kokia bėda, juk nepasakysi, kad nepriklauso. Šiaip raginčiau žmones pasirūpinti maistu, būtiniausiomis prekėmis bent kelioms dienoms. Juk ir technika genda, ir darbuotojai suserga. O sniegas taigi sninga.

Naujojo Daugėliškio seniūnas Gintautas Ruseckas:

- Dirbam. Genadijaus Gluchovo traktorius šiandien valė kelius link Mažėnų, Taujūnų, Gervelių, tikiuos, kad dar spės nuvažiuoti iki Gaveikiškės, Vasiulių, Senojo Daugėliškio. Iš ten ir skambučių sulaukėme. Mažėnų, Taujūnų kaimų gtyventojai susirūpinę, ar galės laiku pasiekti darbovietes Visagine.

Skambino iš Dikiškės, jog laukia mašinos su prekėmis,  Vakar dėl prasto kelio liko nenuvežti į mokyklą Dikiškės vaikai. Kol kas dirba tik vienas traktorius. Laukų keliuose jo darbą kartais po kelių valandų sniegas paverčia niekais. Jei taip toliau, kviesimės į pagalbą ūkininką Egidijų Šiaudinį.

Rimšės seniūnė Tatjana Jarutienė:

- Situacija prasta. Turime du traktorius, kuriais Audrius Baldiševičius ir Alvydas Boguševičius valo kelius, bet šiandien Alvydo traktorius pats pasiprašė pagalbos. Nuo gedimų technikos juk neapsaugosi. Meikštų pusėn kelius nuvalėm, Gaidėn šiandien tikimės nuvalyti, o štai su Rimše, greičiausiai,, nespėsim. Seniūnija labai plati, daug vienkiemių, kaimų su 2-3 trobom, bet visur žmonės nori gerų kelių. Per visą seniūniją valome apie 130 kilometrų.

Gyventojai mums skambina ir dėl nepravažiuojamų kelių, kurie mums nepriklauso. Pajėgesnės tarnybos nesusitvarko su situacija keliuose. Skubam ir pagal svarbesnius skambučius. Štai reikia pasirūpinti ligone Davedynose. Skambino ir iš Zigmantiškių, bet net patys patarė šiandien ir ryt dar nevalyti, geriau atvažiuoti pirmadienį.

Jaučiu, kad be pagalbos neapseisime, kviesimės talkininkus, kurie turi valyti mūsų kelius pagal pasirašytas sutartis.

Laikinai vykdanti Tverečiaus seniūno pareigas Danguolė Petkevičienė:

- Puse etato dirbantis seniūnijos traktorininkas Jonas Kaukėnas vakar valė kelius iki 22 valandos. Todėl nuvalyti keliai į Šiulgų, Kiniūnų, Papovkos, Lukošiškės, Kazakavo, Kelpučių kaimus. Pasidarbavo ir Tverečiuje, nors čia ir šiandien dar turėjo darbo. Seniūnijos žinioje – daugiau nei 60 kilometrų kelio. Žiemą jie tarsi pailgėja.

Skambučio sulaukėme iš Pakalniškių kaimo: žmogus teiravosi, kada bus valomas kelias. Kol kas šį kelią laikome vienu iš problematiškiausių, nes jis ir šiaip sunkiai pravažiuojamas, sugadintas tuo metu, kai pasienyje buvo tiesiama koncertina.

Vidiškių seniūnas Alfredas Aškelėnas:

- Vidiškių seniūnijoje prižiūrime daugiau nei 70 kilometrų kelių. Šiandien sulaukėm skambučių iš Makniūnalaukės, Makaniškės, Lobinių, Bališkės, Navikų. Gal kam atrodo, kad nekviečiami ir nevažiuotume. Šiandien mūsų traktorininkas Antanas Laurinčiukas kaip tik dirbo Makaniškėje, Lobiniuose, Gerveliškėje, Vinciškėje, valė kelius į vienkiemius. Dirba žmogus nuo ankstyvo ryto.

Kaip bus rytoj, parodys naktis. Esame pasirengę parungtyniauti su sniegu. Jei vieni nespėtume, kviesimės talkon „Kompatos“ darbuotojus.

Šiaip nesulaukėm kokių nusiskundimų ar kvietimų padėti įstrigusioms autoparduotuvėms, pašto darbuotojams, greitosios pagalbos automobiliams, mokykliniams autobusėliams. Pagrindinius kelius skubame valyti pirmiausia.

 Padėtis nėra paprasta, todėl šiame fone stebina kvietimai padėti ištraukti šiukšliadėžę į kelią, nudaužyti varveklius.  

Seniūnus kalbino Vida Gasparavičienė