*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
lt en
Easy read Sign language
Paieška
Facebook Instagram

Paminėta Globėjų diena

Paminėta Globėjų diena

Birželio 25 d. Ignalinos rajono savivaldybėje paminėta Globėjų diena.

Renginio pradžioje atidengtas Vaikų globos savaitei skirtas socialinę kampaniją iliustruojantis maketas „Tobulų vaikų nebūna“, kuris bus eksponuojamas savivaldybės fojė.

Iniciatyva skleidžia žinią, kad tobulų vaikų nebūna, kaip nebūna ir tobulų suaugusiųjų, tačiau nereikia būti tobuliems, kad padėtumėte vaikams augti atliepdami jų emocinius poreikius.  

Sveikinimo žodį tarė savivaldybės meras Laimutis Ragaišis. „Globėjas yra šventas žmogus, kuris prisiima atsakomybę už kitą žmogų. Tai ne darbas, o misija, ir ne vieno žmogaus, o visos šeimos, artimųjų“, – kalbėjo meras.  

Kad šitas darbas yra sunkus ir be galo atsakingas, rodo didžiulis globėjų trūkumas visoje Lietuvoje. Rajone yra 23 globėjai, kurie savo gyvenimą atiduoda jaunam žmogui ir padeda eiti gyvenimo keliu, padeda užaugti, subręsti. Vaikai išeina, bet visada turi, kur sugrįžti.

Meras Laimutis Ragaišis, vicemerai Imantas Umbražiūnas ir Vaidotas Židanavičius padėkas ir dovanas už išdalytą meilę, rūpestį ir kantrybę tėvų netekusiems vaikams, išleidus juos į savarankišką gyvenimą, įteikė globėjoms Ritai Dutkevičienei ir Laimutei Teteriukovai.

Susirinkusius pasveikino Utenos apskrities vaiko teisių skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Varnienė. Ji dėkojo esamiems globėjams už vaikams dovanojamą saugumą, kantrybę ir suteiktus namus.

Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centro direktorė Audronė Petrovienė linkėjo globėjams nenusivilti savo pasirinkimu, būti drąsiems ir jei reikia, kreiptis pagalbos. „Tobulų žmonių nebūna, bet visi kartu galime kurti gražesnį gyvenimą,“ – kalbėjo Audronė Petrovienė.  Direktorė dovanėles įteikė renginyje dalyvavusiems globėjams.

Susitikimą  papuošė nacionalinio „Dainų dainelės“ konkurso, daugelio rajono koncertų dalyvio Pijaus Valinčiaus ir ansamblio „Vėtrungė“, vadovaujamo Valentinos Sinkevič,  muzikinė programa.

Renginį vedė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo institucijos atestuotas asmuo Loreta Žievienė.

Pabaigoje  susirinkusiems dovanotas vaišių stalas.