*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
lt en
Easy read Sign language
Paieška
Facebook Instagram

Pas kaimynus

Pas kaimynus

Birželio 16 d. Švenčionėliuose įvyko Pasaulio banko vykdomo projekto „Baltics Catching-up Regions“ valdymo grupės susitikimas. Ignalinos rajono savivaldybei atstovavo vicemeras Vaidotas Židanavičius, savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus projekto administratorė Viktorija Rakštelienė ir Ignalinos rajono VVG Vietos plėtros strategijos administravimo vadovė Ligita Smagurauskienė.

Renginys vyko išskirtinėje vietoje – bendradarbystės erdvėje „Šiaurės stotis“, įsikūrusioje istoriniame Švenčionėlių geležinkelio stoties pastate, kuris tapo simboliu, kaip kūrybiški sprendimai gali įkvėpti miestelių atgimimą. Tai – viena iš sėkmės istorijų, rodančių, kaip inovatyvios iniciatyvos atgaivina regioną.

Susitikimo pradžioje įvyko simbolinis momentas – Užsienio reikalų ministerijos atstovė Baltijos šalims perdavė „regionų vystymo iniciatyvos lazdelę“, taip pabrėždama tęstinumą ir bendradarbiavimą tarp šalių bei institucijų.

Renginio metu Pasaulio banko projekto koordinatorė pristatė projekto eigą, diskutuota apie Utena+ ekonominius prioritetus, pristatytas ES finansavimo galimybių žemėlapis bei verslo rėmimo instrumentai. Diskusijoje su „Investuok Lietuvoje“ atstovais ir Pasaulio banko ekspertais aptarti specializacijos scenarijai ir galimos plėtros kryptys Utenos regionui. Taip pat pristatyti rudeniop Anykščiuose vyksiančio tarptautinio patirties mainų renginio planai.

Po oficialiosios dalies dalyviai lankėsi „Lentpjūvės Respublikoje“ – buvusios pramoninės lentpjūvės teritorijoje įsikūrusioje alternatyvios kultūros erdvėje. Šiandien tai – kūrybinė laboratorija, kurioje reziduoja „Miško uosto bendruomenė“: aktyvi menininkų, kūrėjų ir kultūros entuziastų grupė, siekianti atgaivinti apleistas erdves ir įprasminti jas per meno bei bendruomeniškumo prizmę.

 

Švenčionių savivaldybės pranešimas