*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
lt en
Easy read Sign language
Paieška
Facebook Instagram

Sugrįžkim ir pabūkim kartu

Sugrįžkim ir pabūkim kartu

Ignalinos rajono Šiūlėnų kaimo bendruomenė puoselėja gražią tradiciją – palydėdama praeinančius metus jau daugiau kaip du dešimtmečius  organizuoja šiltą šventę „Sugrįžkim ir pabūkim kartu“, kurioje pagerbia ir pasveikina krašto gyventojus, šventusius gražius jubiliejus.

„Kiekvienas žmogus skleidžia gyvenime savo šviesą - ryškią ar blankią, tačiau ypatingą. Istorija skaičiuoja šimtmečius, žmogus - metus, valandas, dienas, skubanti sekundė skaičiuoja žmogaus metus... Tai ir daug ir mažai. Daug, jei matuosime nuveiktais darbais, mažai, jai kalbėsime apie žmogaus amžių“.

  Šventės sumanytoja bendruomenės pirmininkė Marijona Lukaševičienė kartu su savo pagalbininkais pasistengia, kad bendruomenę sukviečiantis  renginys būtų įsimintinas,  nuoširdus ir linksmas.

  Renginio pradžioje tylos minute pagerbti per metus  išėję į amžinybę bendruomenės nariai.

  Metai eina, jų nesustabdysime, tačiau tik nuo mūsų pačių priklauso, kaip juos praleisime, su kuo jubiliejų pasitiksime, su kokiais žmonėmis būsime. Tie, kurie čia kūrė, dirbo, kurie šioje scenoje kažkada dainavo, šoko, šiandien yra pagerbiami.

  Puikiu renginiu, tradicija pagerbti bendruomenės narius turinčius  gyvenimo išmintį ir patirtį  pasidžiaugė renginyje dalyvavę Ignalinos rajono savivaldybės meras Laimutis Ragaišis ir LR seimo narys Jevgenij Šuklin, kuris pasveikino Šiūlėnų krašto poetę, mūsų bendruomenės šviesuolę  Leonorą Malinauskienę, kuri vakaronės metu dalinosi savo smagiais eilėraštukais.

  Gražius  eiliuotus sveikinimus dovanojo kaimyninės seniūnijos gyventoja Vanda Jarmuškienė, ilgus metus Šiūlėnuose dirbusi med. felčere. Sveikinimus perdavė  klebonas Jonas Mačiulis, dėl didelio užimtumo negalėjęs atvykti. Linkėjimus ir dovanas perdavė  Naujojo Daugėliškio seniūnijos seniūnas Gintas Ruseckas, negalėjęs dalyvauti šventėje.

  Kasmet garbių jubiliatų būrelis vis mažesnis,  anksčiau jų susirinkdavę apie 19.  Na, o šių metų jubiliatai jaunesni. Pasveikinti jau 70 metų sukaktis atšventę Magda Švolka, Fiodoras Gluchovas, Algirdas Berlinskas, Viktoras Soldotenko, 75 metų - Antanas Naprys, Ona Besūsparienė,  Juzik Lysovskij, 80 metų - Bronislava Šimkūnienė, Stasė Malinauskienė, Elena Gribliauskienė, Bronė Stacevičienė, Kasia Klečko – 85 metų..  Jau  90-mečio jubiliejus šventusios Stefanijos Vainovskajos apdovanojimą  atsiimti atvyko  dukra Onutė. Gražų devyniasdešimtmečio jubiliejų sulaukė ir Kapitalina Lysova gyvenanti Izabelinės kaime. Sveikinimai ir dovanos bus perduotos ir garbingą 95 metų jubiliejų atšventusiai Apalonijai Petkelienei gyvenančiai Janavo kaime..

  Jubiliatus sveikino bendruomenės pirmininkė Marijona Lukaševičienė, LR seimo narys Jevgenijus Šuklinas, savivaldybės dovanas su asmeniniais palinkėjimais įteikė meras Laimutis Ragaišis.

  Renginio vedėjos Skaistė ir Bronė negailėjo  gražių eilių jubiliatams apie gyvenimą, juk lėtai o kartais ir greitai metai nuskuba ir nelauktai jubiliejai į svečius atrieda su branda ir  išminties dovanomis, artimųjų gausa, patyrimų žiniom...

  Jubiliatai susėdo o  renginio svečiai  sustojo bendrai nuotraukai.

  „Ilgiausių Metų...“ kartu su  kolektyvu „Dainoriai“ sustoję dainavo visa salė...

  Bendruomenės pirmininkė Marijona Lukaševičienė apžvelgė per 2025 metus organizuotus renginius, pasidžiaugė vykdomais Šiūlėnų bendruomenės projektais. Su didžia pagarba dėkojo renginių rėmėjams, kurių pagalba buvo įgyvendinti sumanymai ir organizuotos puikios šventės  Kačergiškėje. Tai Ignalinos kredito unijai, seimo nariui Jevgenij Šuklin, Daivos Laurinčiukienės įmonėi, Irmai ir Justui Rasikams, merui Laimučiui Ragaišiui, Naujojo Daugėliškio parapijos kunigui Jonui Mačiuliui,  Naujojo Daugėliškio seniūnui Gintui Ruseckui, Šiūlėnų seniūnaitei Rimantei Jasiukianecienei, Čiešulėnų seniūnaičiui Edvardui Gasianec, Antanui Laurinčiukui, Antaninai Baltakienei, Daliai Urbonienei, Šiūlėnų bibliotekininkei Vandai Lazarevai, kolektyvui „Dainoriai.“

  Dėkota aktyviems bendruomenės nariams: Aleksandrui, Aldonai, Antanui, Jonui, Magdai, Bronei, Valei, Melanijai, Nijolei ir kitiems, kurie savo gražiais darbais ir įvairia pagalba prisideda prie mūsų krašto bendruomenės  veiklos.

  Šventės „vyšnia ant torto“ buvo jubiliatams ir svečiams Lietuvos dainininkės Evelinos Stašenko ir pianisto Pauliaus Zdanevičiaus puikus  koncertas.

  Jubiliatai ir šventės svečiai susodinti prie baltomis staltiesėmis  užtiestų stalų, ant kurių kaimo gaspadinės vis nešė  ir nešė vaišes o Mielagėnų muzikos ir dainų ansamblis ,,Dainoriai" (vad. Onutė Mačiulienė) dainos ir muzikiniai kūriniai linksmino vakaronės dalyvius.

  Atminkime, kad senatvė yra tik mąstymo būdas, o Jūs esate tiek jauni, kiek leidžiatės sau taip jaustis, linkime sveikatos, laimės ir begalinės energijos!

  Juk tiek nedaug kaime būna tų šventinių akimirkų, reikia išsaugoti jų prisiminimus, nes tai, kas šiandien vyko ir džiugino, rytoj jau taps istorija. O dainos liejosi tiesiai į širdis. Prie stalų dar ilgai bendrauta, vaišintasi, šokta, dalintasi prisiminimais ir šventės įspūdžiais.

  Šiūlėnų kaimo bendruomenė įgyvendina vietos projektą Nr. IGNA-LEADER-09-6-2 „Mūsų kaimo šventės" įgyvendinamas pagal „Ignalinos rajono vietos plėtros strategijos 2023–2029 m.“ priemonę „Krašto identiteto, etninių veiklų, tradicijų išsaugojimas ir populiarinimas“.

Šiūlėnų kaimo bendruomenės informacija