Šventė ,,Sau ir draugams“
Gruodžio 18 dieną Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras kvietė į šventę ,,Sau ir draugams“. Norėta ir vėl baigiantis metams visiems susiburti, pasidžiaugti, apkabinti ir padėkoti. Šventė tapo proga ne tik pasidalinti šiltais linkėjimais, bet ir dar kartą priminti gerumo misiją.
Apie puoselėjamą tradiciją kalbėjo ir visus susirinkusius džiaugėsi matydama jau 24-erius metus lyg tikra mama ir geroji namų dvasia Centrui vadovaujanti Audronė Petrovienė. Šios įstaigos tikslas – padėti mažiausiam žmogui, jaunuoliui, šeimoms, sunkumus patiriantiems žmonėms. Ilgainiui veikla keitėsi, paslaugos plėtėsi, institucijoje globojamų vaikų mažėjo. Atsirado atskiruose butuose, kaip jaukiuose namuose, gyvenančios šeimynos. Dabar liko tik viena tokia šeimyna su 4 vaikais. Vaikų globa rūpinasi Centro padalinys – Globos centras. Šeimos krizių centras teikia prieglaudą ir reikiamą pagalbą sudėtingose situacijose atsidūrusioms šeimoms, asmenims. Savarankiško gyvenimo namai teikia palydėjimo paslaugą jaunuoliams. Po Centro stogu dar glaudžiasi ir Dienos centras. Jį lanko 25 miestelio vaikai.
Renginyje dalyvavęs rajono savivaldybės meras Laimutis Ragaišis sakė, kad metų pabaigoje visi turime apgalvoti, ką gero padarėm ir kur suklydom. ,,Jūs šaunuoliai. Po mažą darbelį statote gerumo rūmą. Esate paguoda, užuojauta ir užuovėja. Išlaikyti vienybę, dūšią ir tikėjimą... ", – linkėjo meras. Kartu su Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Irena Matešiene Centro vadovei jis įteikė kolektyvui skirtą šventinę dovaną, vaikams dovanota kalėdinių saldainių.
Savo linkėjimus išsakė Utenos apskrities Vaiko teisių skyriaus atstovės Aistė Bučelė ir Ilona Leipuvienė, Globos centro darbuotoja Dalia Juršėnienė, Didžiasalio ,,Ryto" gimnazijos direktorė Jelena Tumanovienė, seniūnas Pranas Petkevičius, Ignalinos viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė ir Didžiasalio bibliotekininkė Audronė Filipavičienė, Visuomenės sveikatos biuro atstovė Agnė Paukštienė. Apie geriausią dovaną – vienas kitam skirtą laiką – kalbėjo klebonas Ronald Kuzmickas. ,,Išgyvename gražią akimirką ir tariame vieni kitiems ačiū, kad esame kartu. Mūsų sąlyčio taškai: meilė žmonėms, viltis, tarnystė, augimas meilėje...“,– sakė dvasininkas.
Prisiminimais dalijosi ir palinkėjimus išsakė buvęs centro direktorius Mamertas Papšys: ,,Metai taip greitai bėga. Seniai jau nebedirbu, o čia atėjęs vis dar jaučiu jaudulį. Tai ne centras, tai namai. Visiems linkiu daugiau dvasinio peno, tolerancijos, empatijos, mokėti skirti gėrį nuo blogio, pelus nuo grūdų...“.
Direktorė A. Petrovienė įteikė padėkas ir dovanėles su Centru bendradarbiaujančioms įstaigoms, verslo įmonėms. Dėkota už partnerystę, pagalbą, indėlį viešinant globos idėją, pagalbą organizuojant renginius. Pasveikinti ir tik ką pradėję, ir jau kelis dešimtmečius dirbantys bei jubiliejines veiklos sukaktis švenčiantys Centro specialistai. Renginio svečiams išdalintos mielos dovanėlės.
Visi su malonumu pasiklausė grojusių ir dainavusių vaikų bei pasižiūrėjo linksmą spektakliuką ,,Pasiklydusių pasakų pasaulis“. Vėliau svečiai ir vaikai pakviesti pasivaišinti. Šventė „Sau ir draugams“ parodė, kad tikrasis turtas – bendrystė, šilti žodžiai, prasmingi darbai ir laikas, skirtas vienas kitam. Tegul ši tradicija ir toliau stiprina bendruomenės ryšius, o nauji metai atneša dar daugiau šviesos, supratimo ir meilės tiems, kuriems jos labiausiai reikia.