Tarptautinis bendradarbiavimas
2025 m. balandžio 6–12 dienomis Ivana Kupca gimnazijoje Hlohoveco mieste (Slovakija) vyko Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos vykdomo Erasmus+ projekto „Learning Strategies for Future“ (Nr. 2024-1-LT01-KA122-SCH-000239555) mobilumo vizitas, kuriame dalyvavo gimnazijos delegacija – 10 mokinių ir 4 mokytojai (Jurgita Raketienė, Diana Gabrilavičienė, Dainius Vaitkevičius, Irmantas Nalivaika). Kartu su partneriais bei mokytojais iš Danijos ir Suomijos buvo įgyvendinamos įvairios veiklos, orientuotos į tarpkultūrinį mokymąsi, dalykinę integraciją bei ugdymo naujoves. Pagal šį projektą matematikos mokytojas D. Vaitkevičius dalyvavo 5 dienų darbo šešėliavimo („Job-shadowing“) veiklose. Mokytojas stebėjo pamokas bei dalyvavo užsiėmimuose apie Suomijos ir Danijos švietimo sistemas, įtraukaus ugdymo metodus, mokytojų rengimo ypatumus.
Mobilumo metu mokiniai dirbo 4 tarptautinėse grupėse: Drama and Arts; Interdisciplinary History; Outdoor Mathematics ir Adventures in Chemistry. Dirbdami kartu mokiniai lavino ne tik bendradarbiavimo, komunikacijos ir kūrybiškumo kompetencijas, bet ir gilino akademines žinias atlikdami įvairiausius eksperimentus, tyrinėjimus. Visos parengtos veiklos aprėpė projektinį darbą, robotikos praktikas, mokymus apie švietimo sistemas.
Kultūrinė programa atliepė visų lūkesčius ir paliko neišdildomus įspūdžius. Aplankėme Hlohoveco observatoriją ir pilį, susipažinome su Trnavos miestu, o Bratislavoje lankėmės Komenskio universiteto gamtos, matematikos ir informatikos bei elektros inžinerijos fakultetuose, kur dalyvavome praktiniuose užsiėmimuose. Mokiniai taip pat dalyvavo tradicinio Slovakijos vielos amato dirbtuvėse, sužinojo, kaip menas gali būti integruotas į ugdymo procesą, susipažino su Slovakijos meno istorija, kultūra, tradicijomis.
Paskutinę mobilumo dieną vyko atliktų veiklų pristatymas. Kiekviena komanda sukūrė video klipus apie savo vykdytas veiklas, demonstravo savo eksperimentus, pristatė paruoštą mini spektaklį. Po to vyko projekto rezultatų aptarimas ir dalyvio pažymėjimų įteikimas.
Išvykimo dieną, šeštadienį, turėjome puikią progą apsilankyti Austrijos sostinėje Vienoje. Aplankėme vieną žymiausių katedrų Europoje – Šv. Stepono katedrą, kuri puikuojasi centrinėje miesto aikštėje, pabuvojome įspūdingoje Austrijos nacionalinėje bibliotekoje ir kituose kultūriniuose bei istoriniuose objektuose, tokiu būdu praplėtėme savo akiratį ir pažinome nuostabaus grožio miestą – Vieną.
Šis mobilumas sustiprino mokinių tarpkultūrines kompetencijas, paskatino kritinį mąstymą bei motyvaciją mokytis, o mokytojai parsivežė naujų metodinių idėjų ir praktikų, kurias galės taikyti savo pamokose.
Erasmus + projekto grupės nariai