*alt_site_homepage_image* Ignalinos rajono savivaldybė
Paieška
*alt_site_homepage_image*
lt
lt en
Easy read Sign language
Paieška
Facebook Instagram

Projekto aprašymas ir siekiami rezultatai

Dalyvavimui „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje (toliau – TŪM) partnerio teisėmis Ignalinos rajono savivaldybės taryba pritarė 2022 m. kovo 24 d. sprendimu Nr. T-50. Kadangi savivaldybėje nebuvo pakankamai TŪM reikalavimus atitinkančių mokyklų, nutarta dalyvauti kartu su Visagino savivaldybe.

TŪM principai – mokyklų stiprinimas, įtrauktis, mokyklos kultūros kaita, tinklaveika ir išteklių prieinamumas. Sukurtais ištekliais naudotis ir įvairiuose TŪM mokymuose dalyvauti galės ne tik programoje dalyvausianti Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazija, bet ir kitos savivaldybės mokyklos. Mokyklų veikos tobulinimui TŪM numatytos 4 sritys: lyderystė, įtraukusis ugdymas, kultūrinis ugdymas, STEAM ugdymas.

Siekiant dalyvauti TŪM, kiekviena savivaldybė turėjo parengti savo Švietimo pažangos planą (toliau – ŠPP). Ignalinos ŠPP bandoma spręsti pagrindinį savivaldybės švietimo iššūkį – esant bene nepalankiausiam visoje šalyje socialiniam ir ekonominiam kontekstui, pagerinti mokinių mokymosi pasiekimus, ir tai pasiekti ne mokinio gerovės kaina: siekti, kad kiekvienas mokinys objektyviai įsivertintų savo gebėjimus ir sugebėtų pasirinkti norimą ir galimybes atitinkantį gyvenimo kelią, tapdamas ne našta visuomenei, o gerovės kūrėju, nes tai būtina sąlyga tapti laimingu žmogumi. Laukiamas pokytis – laimingas, savimi ir kitais pasitikintis, išsilavinęs ir sveikas žmogus, kuriantis gerovę savo krašte.

Ignalinos rajono savivaldybės parengtas ŠPP buvo įvertintas kaip vienas pažangiausių šalyje, po kelių vertinimų ir tobulinimo 2022 m. gruodžio mėnesį jis gavo 98,4 balo. Savivaldybė pakviesta dalyvauti pirmajame programos įgyvendinimo sraute – projekte „Tūkstantmečio mokyklos I“. Džiugina ir tai, kad, skirtingai nei dauguma savivaldybių, pirkusių ŠPP rengimo paslaugą, Ignalinos ŠPP parengtas pačių jėgomis.

Parengtame ŠPP numatyti pagrindiniai tikslai, uždaviniai, suplanuotos 25 infrastruktūros kūrimo, kompetencijų stiprinimo, ugdymo kokybės gerinimo veiklos. Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijoje įrengta oro stebėjimo sistema, nupirkti baldai, mokymo priemonės, kompiuterinė įranga, atnaujintos STEAM laboratorijos, įrengta lauko muzikos instrumentų pievelė, poilsio erdvė su masažuokliais. Greitai bus įrengtas interaktyvus prof. Česlovo Kudabos muziejus, nusiraminimo (sensorinis) kambarys, patogiam bendravimui ir darbui skirta erdvė. Vyko įvairūs mokymai, stažuotės pedagogams, paskaitos apie sveiko gyvenimo įgūdžius ir emocijų valdymą mokiniams ir mokinių tėvams. Nuo projekto pradžios įsteigti kultūrinio, STEAM, įtraukaus ugdymo koordinatorių etatai. Ugdymo procese siekiama kuo geriau atpažinti individualius mokinių poreikius, suteikti reikiamą pagalbą, padėti kiekvienam mokiniui pažinti save ir atskleisti savo geriausius gebėjimus. Daug dėmesio skiriama matematinio mąstymo ugdymui, streso valdymui, sveikos gyvensenos propagavimui. Rezultatai vertinami pagal įvairių sričių numatytus pasiekti rodiklius. Veiklas padeda įgyvendinti 9 ŠPP įgyvendinimo partneriai iš Ignalinos, Utenos, Vilniaus,  vyksta tinklaveika tarp visų savivaldybės mokyklų.

 

PRANEŠIMAI IR NAUJIENOS

 

 

Daugiau naujienų apie projekto įgyvendinimą skaitykite savivaldybės mokyklų ir projekto partnerių interneto svetainėse.

 

ŠVIETIMO PAŽANGOS PLANAS

Jungtinė veiklos sutartis įgyvendinant projektą „Tūkstantmečio mokyklos I“ su Europos socialinio fondo agentūra pasirašyta 2023 m. gegužės 31 d.